rzędy słupków jak robić
Lekcje szydełkowania,  Podstawy szydełkowania

Szydełkowanie dla początkujących — lekcja szydełkowania nr 6 — jak zrobić słupki na szydełku


Gdybyś zapytała mnie, od czego zacząć naukę szydełkowania, bez zastanowienia powiedziałabym, że od łańcuszka, półsłupków i słupków. Nauczenie się tych trzech rzeczy da Ci mnóstwo korzyści. Bez problemu stworzysz swoje pierwsze, proste projekty, a także będziesz miała wiedzę, potrzebną do tego, by nauczyć się pierwszych, prostych „wzorków”.

Jak zrobić słupki na szydełkuTradycyjnie na początku lekcji pokażę Ci jak zrobić pojedynczy słupek, a później przejdziemy do tworzenia naszych pierwszych rzędów. Możesz obejrzeć film lub skorzystać z instrukcji w formie zdjęć.


1. Wykonaj kilkanaście oczek łańcuszka. Szydełko powinno znajdować się teraz w ostatnim wykonanym przez Ciebie oczku. Obróć robótkę tak, by było możliwe szydełkowanie od prawej do lewej strony.

jak zrobić słupek na szydełku


2. Narzuć włóczkę na szydełko, a następnie wbij je w czwarte oczko łańcuszka. Pamiętaj, że oczka liczymy od strony, po której znajduje się szydełko.

Jak robić słupki na szydełku


3. Ponownie narzuć włóczkę na szydełko i przeciągnij ją przez oczko łańcuszka bazowego. Zwróć uwagę na to, że na Twoim szydełku pojawiły się trzy pętelki.

jak robić słupki


4. Narzuć włóczkę na szydełko i przeciągnij ją przez pierwsze dwie pętelki.


5. Ponownie narzuć włóczkę i przeciągnij ją przez dwie pętelki, które masz teraz na szydełku.


6. Pierwszy słupek jest już gotowy. Powtarzaj czynności z punktów 2-5, w każdym kolejnym oczku łańcuszka bazowego. W taki sposób stworzysz swój pierwszy rząd słupków.

Jak zrobić słupki

Jak zrobić równe rzędy słupków?Jeżeli przerobiłaś poprzednie lekcje, to wiesz, że na końcu rzędu powinno wykonać się dodatkowe oczka łańcuszka tzw. oczka zwrotne. W przypadku słupków trzeba zrobić ich trzy.


BARDZO WAŻNE !
Trzy oczka zwrotne zastępują pierwszy słupek z kolejnego rzędu. Oznacza to, że Twój kolejny słupek powinien pojawić się w tym miejscu.

słupek
słupki rzędy


Pamiętaj też o tym, że ostatni słupek z drugiego i kolejnych rzędów powinien pojawić się w trzecim oczku, oczek zwrotnych.


Dzięki powyższym zasadom praca nie będzie się ani zwężać, ani rozszerzać. Pamiętaj też o tym, by podczas nauki wykonywania słupków liczyć, czy w każdym rzędzie masz ich taką samą ilość.

rzędy słupków jak robić


Chciałabyś nadrobić poprzednie lekcje? Tu znajdziesz wpisy na temat:
– pętelki początkowej i łańcuszka https://www.kreatywnebabki.pl/?p=91
– półsłupków https://www.kreatywnebabki.pl/?p=126
– półsłupków nawijanych https://www.kreatywnebabki.pl/?p=275
– magicznego kółka https://www.kreatywnebabki.pl/?p=172

Koniecznie daj mi znać, jak wyglądają Twoje postępy, w razie pytań – pisz

Moje konto na Instagramie: https://www.instagram.com/kreatywnebabki/

Miłego dnia,

Kamila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *