Jak zrobić pętelkę początkową na szydełku
Lekcje szydełkowania,  Podstawy szydełkowania

Lekcje szydełkowania: robimy pętelkę początkową, łańcuszek i dowiadujemy się, jak trzymać szydełko i włóczkę

Szydełkowania może nauczyć się praktycznie każdy. To nie jest tak, że trzeba mieć do tego jakiś szczególny, wielki talent. Dużo ważniejsze jest to, by w naukę szydełkowania włożyć trochę zaangażowania i chęci. Równie ważna jest motywacja. Z tego powodu ułożyłam lekcje w taki sposób, by już po lekcji numer dwa zrobić na szydełku swój pierwszy projekt. Zanim się to jednak stanie, musisz wiedzieć jak trzymać szydełko włóczkę i jak zrobić łańcuszek.

Jak zrobić pętelkę początkową i jak trzymać włóczkę i szydełko?

Jeżeli chcesz zrobić łańcuszek, musisz wcześniej zrobić pętelkę początkową. Pętelkę można zrobić palcami albo wykorzystać do tego szydełko. Poniżej umieściłam zdjęcia oraz film, które powinny pomóc Ci w wykonaniu tego zadania.

Przy okazji pokażę Ci, w jaki sposób układam włóczkę i jak trzymam szydełko. Mój sposób troszeczkę różni się od tych, które zazwyczaj pokazywane są w różnego rodzaju kursach, czy gazetach.

Pamiętaj, by wybrać taki sposób trzymania szydełka, który będzie dla Ciebie najbardziej wygodny. Pamiętaj też o tym, że ułożenie dłoni możesz w każdej chwili zmienić i przetestować, który układ jest dla Ciebie lepszy. Na wygląd robótki nie będzie to miało większego wpływu.

Przechodzimy do konkretów.

szydełkowanie od podstaw

Pętelka początkowa

1. Chwyć za luźny koniec włóczki i ułóż go w sposób widoczny na pierwszym zdjęciu.

2. Następnie w powstały otwór włóż szydełko.

3. Narzuć (nawiń) włóczkę na szydełko.

4. Teraz przy pomocy szydełka, przeciągnij włóczkę przez powstały wcześniej otwór. Zaciśnij.

W TYM MIEJSCU ZNAJDZIESZ PIERWSZY FILM. NACIŚNIJ NA NIEBIESKI NAPIS, BY ZOBACZYĆ JAK ZROBIĆ PĘTELKĘ POCZĄTKOWĄ.

Jak zrobić łańcuszek?

Dobrze, teraz możemy przejść do wykonywania łańcuszka. Być może wydaje Ci się to banalne i nieco nudne, ale to naprawdę ważny etap. Dzięki niemu przyzwyczaisz swoje dłonie do wykonywania określonego ruchu. Zrób kilkanaście oczek takiego łańcuszka. Następnie spruj go i wykonaj kolejny łańcuszek. A później kolejny i kolejny.

Szydełkowanie od podstaw. Jak zrobić łańcuszek na szydełku.

1. Zrób pętelkę początkową

2. Narzuć włóczkę na szydełko i przeciągnij ją przez pętelkę. Pierwsze oczko łańcuszka gotowe.

3. Ponownie narzuć włóczkę na szydełko i przeciągnij ją przez oczko znajdujące się na szydełku.

4. Zrób kilkanaście takich oczek. Łańcuszek bazowy jest już gotowy.

W TYM MIEJSCU ZNAJDZIESZ DRUGI FILM. NACIŚNIJ NA NIEBIESKI NAPIS, BY ZOBACZYĆ JAK ZROBIĆ ŁAŃCUSZEK.

Jeżeli masz ochotę, skróconą lekcję, możesz pobrać jako plik PDF. Wydrukowaną instrukcję możesz wpiąć do segregatora i wykorzystać, w sytuacji, w której będziesz chciała sobie coś przypomnieć.

Czy wiesz, że właśnie wykonałaś najważniejszą lekcję? Przełamałaś swoje obawy, wzięłaś do ręki to nieznane narzędzie i świetnie sobie poradziłaś. Kolejne etapy będą przyjemniejsze, bo pozwolą Ci stworzyć pierwsze (na razie bardzo proste) przedmioty. A to zawsze dobrze wpływa na motywację i chęć do działania.

Jeżeli moje lekcje Ci się podobają, daj o nich znać innym osobom. Podrzuć link koleżance albo dodaj go na grupę skierowaną do osób początkujących. To bardzo miłe uczucie, gdy wiesz, że możesz pomagać innym. Wszystkie lekcje (w skróconej formie) możesz oglądać na moim instagramowym koncie @kreatywnebabki, na które serdecznie Cię zapraszam. Zajrzyj też do moich wcześniejszych wpisów takich jak ten: szydełkowanie dla początkujących.

Do zobaczenia w kolejnej lekcji,

Kamila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *