zobacz jak zmienić kolor włóczki na szydełku
Lekcje szydełkowania,  Podstawy szydełkowania

Jak zmienić kolor włóczki na szydełku?

Dzisiejszy wpis będzie króciutki. Uświadomiłam sobie ostatnio, że na moim blogu brakuje wpisu, na którym pokazuję jak zmienić kolor włóczki na szydełku. Czas to uzupełnić. Co zatem zrobić, gdy skończył się motek lub chcemy sięgnąć po włóczkę w innym odcieniu? Odpowiedź w dzisiejszym filmie.

Jak zmienić kolor włóczki na szydełku?

Zaczynamy przerabianie półsłupka tak jak zawsze. Zatrzymujemy się jednak w momencie, w którym na naszym szydełku pojawią się dwie pętelki. Sięgamy wtedy po nowy kolor włóczki (ewentualnie po nowy motek), zahaczamy o nową włóczkę i przeciągamy ją przy pomocy szydełka przez nasze dwie pętelki. I to w zasadzie wszystko. Kolejny półsłupek robimy już wykorzystując nowy motek.

Dodam jeszcze, że kolejne półsłupki warto wykonywać w taki sposób, by końcówki włóczek znajdowały się w środku tych półsłupków (pokazuje to na filmie). Dzięki temu nie będziesz musiała bawić się we wrabianie końcówek już po zakończeniu swojej pracy.

Przy okazji możesz mi dać znać, co myślisz o tym, że otworzyłam swój kanał na YouTube. Moim zdaniem to całkiem niezła decyzja. Miłego dnia Kreatywna Babeczko.

Jak zmienić kolor włóczki na szydełku
jak zmienić kolor włóczki
szydełko kurs szydełkowania
jak dodać nowy motek szydełko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *